Novinky

22.6.2023

Štěňátka rostou jako z vody. Některá se už přesunula k novým majitelům, kde se jim vede dobře. Tak je na dvoře trošku prázdno. A protože se jim dnes nechtělo pózovat, tak přidávám video, jak si hrají s velkou sestrou.


15.6.2023

Hurá, máme 7 týdnů. Tento týden jsme absolvovali oční vyšetření v Brně, všichni jsou v pořádku (DOV prostý). Všichni maloši jsou moc šikovní a rostou jako z vody, a někteří už u nás budou jen pár dnů.

8.6.2023

Dnes je to velký den, všechna štěňátka zvládla statečně očkování i čipování. Pravda, zmohlo je to.

Zase o velký kus všichni vyrostli. Celé dny jsou volně na zahradě, tu už mají celou prozkoumanou a nyní se věnují údržbě keřů. Také už opustili obývák a svou bednu a přestěhovali se do kotce.

1.6.2023

Máme 5 týdnů. Protože je nádherné počasí, tak už jsou štěňátka hodně venku. Objevují, zkoumají a zkouší – to zejména maminčinu trpělivost. Maminka už dovolila, aby se na hlídání podílela i starší sestra, a ta se nové funkce chopila velmi zodpovědně. Už jsme byli svědkem několika sprintů s botou, pár karambolů, sourozeneckých potyček a několika rozcupovaných kytek.

25.5.2023

Je to měsíc! Určitě se všichni těšíte na fotky, jak jsme zase vyrostli… tak tady jsou.

18.5.2023

Máme tři týdny – štěňátka vrhu B. Rostou jako z vody, a u maminky je plno. Už trénují chůzi, zkouší první zápasy a sledují co se děje mimo bednu. Těšíme se, až se oteplí a přestane pršet, aby se mohli jít podívat i ven.

13.5.2023

Vrh A slaví druhé narozeniny. Všem moc gratulujeme! Přikládám fotky Aryi, která zůstala doma a Armieho, který je šťastný u své majitelky.

11.5.2023

Dnes slavíme 14 dnů vrhu B. Štěňátka jsou už jistější v chůzi. Už se také občas rozlepují očička, a tak je možné si ten svět trochu okouknout.

8.5.2023

Dnes první, zatím nejisté, ale přece jen krůčky. První byl Blackberry, a hned za ním Blueberry a Birdie. Butterfly moc baští, a tak se mu zatím daří zvednout jen přední nožičky. Trochu jsem fotila, ale jsou to neposedy, tak prosím omluvte kvalitu fotek.

4.5.2023

Naši drobečci už mají týden. Pořád je nejlépe u maminky, která s velkou trpělivostí a láskou pečuje.

1.5.2023

Dne 27.4.2023 se nám narodila nová zlatíčka z vrhu B. Máme 3 pejsky a 3 fenky, s ocásky i bez a všechny barvy. Maminka je v naprostém pořádku, o štěňátka se vzorně stará. Ta krásně prospívají a rostou před očima.

21.3.2023

Tak a je to potvrzeno, očekáváme narození vrhu B. Předpokládaný termín porodu je 27.4.2023.


31.5.2022

Tak je to už více než rok, co se štěňátka narodila. Proto jsem požádala majitele, aby mi poslali pár slov a fotek, jak se jim společně vede, jak ti nyní už „puberťáci“ rostou a jak vypadají.

Nějakou představu samozřejmě díky jejich sestře máme. Aryia je tedy dost akční a zvědavá, proto taky musí být všude, a hlavně všechno vidět a osobně prověřit. Moc ráda aportuje, je velký mazel a úplně nejlepší zábavou zůstává zlobení maminky. Co se mi nedaří, je naučit ji povel „zůstaň“, posedět je problém, co kdyby jí náhodou něco uteklo. Takže pořízení fotek většinou končí rozmazanou šmouhou :).

ZPRÁVIČKY A FOTEČKY OD MAJIETELŮ ŠTĚŇÁTEK Z VRHU „A“

AARON

Vážení a milí Schwanovi, posíláme naše štěstí, jak uběhl první rok :-).
Aaron nám dělá radost, nejraději mi přesazuje stromky, keře a běhá s květináči :-). A já miluji tůry lesem. Teď bojujeme s vyčesáním zimní srsti 🙂

Aaron

ARMIE

Pořád je to takové přerostlé štěňátko se spoustou energie, ale podle poslední zprávy hádám, že to máte doma stejné. Začali jsme chodit na agility, tak to ho moc baví a je vidět, že je rád, když může něco dělat, hezky vnímá a je to čím dál větší závislák.😀Taky si moc oblíbil vodu, tak tyto dny netravíime jinak, než někde v řece nebo v rybníce. Poslední rok utekl jako voda a těším se co nás spolu ještě čeká a moc děkujeme za skvělého psa. 

AMBER

Dobrý den,   
je to tak, Amber oslavila svůj prví rok. Musím říct, že je opravdu hodně energická, je to takový malý čertík, který nemá nikdy dost. Ale zároveň je strašně společenská a moc přítulná.
Co mě na ni, ale dodnes fascinuje a nedá se zatím odnaučit je její skákání. Vždy, když má radost nebo se s někým vítá, tak skáče, jakoby měla na tlapičkách pružiny. 🙂 
Myslím, že se má u nás moc dobře. Je to člen rodiny. 
A mimochodem, když jsem viděla fotku maminky, přijde mi celá jako Amber. ❤


14.9.2021

Je po prázdninách. Všechna štěňátka s výjimkou Aryi, která je naše, jsou už spokojená u svých nových majitelů. Arya si užívá, že má mámu jen pro sebe, a tak ji nedá pokoj. Zatím tedy hlavně prozkoumává, co všechno pro ni ten svět nachystal.

Už také dorazily průkazy původu, takže tímto máme hotovo, už je jen zaslat majitelům.

Níže ještě přikládám fotečky z focení před odchodem štěňátek z domu.

27.6.2021

Drobečci už mají více než šest týdnů, a už se těší na nové pánečky. Ve čtvrtek jsme absolvovali první očkování a čipování. Také je pan doktor všechny zkontroloval a všichni jsou zdraví!! Ve středu nás čeká oční vyšetření, a tím budou všechny nepříjemné procedury za námi. Užíváme krásné počasí na zahrádce, a co to jde jsme všichni venku.

17.6.2021

Dnes mají štěňátka 5 týdnů. Rostou do krásy. Jsou den ode de šikovnější. Nejraději jsou na zahradě, kde je vždy o zábavu postaráno.

9.6.2021

Zítra budou mít štěňátka čtyři týdny. A protože je krásné počasí, tak si užívají venku. Už se trénuje běh a zápasení se sourozenci. A také už se provádí první průzkumy, zatím jen blízkého okolí. Rostou nám před očima.

3.6.2021

Štěňátka mají tři týdny. Protože bylo krásně, tak se dnes chůze trénovala venku. Všem se daří dobře a rostou do krásy.

30.5.2021

Dnes proběhlo vážení a už mají všichni přes kilo. Největší cvalík je Aaron, nejdrobnější je Arya. Maminka i nadále vzorně krmí, a tak štěňátka rostou přímo před očima. V sobotu jsem využili chvíli sluníčka a pořídili novější fotky.

Postupně nabývají větší jistoty v chůzi, a zkouší si sedat, a pak je po takovýchto aktivitách pořádný spánek to nejdůležitější. Proto přidávám i pár momentek z doby odpočinku.

26.5.2021

Zítra to bude dva týdny, co se štěňátka narodila. Už začínají postupně otevírat oči. A protože dnes bylo teplo a sluníčko, tak jsem to využila k pořízení dalších fotek. U focení pilně asistovala maminka.

24.5.2021

Dnes máme velký den, první pokusy o pár kroků po čtyřech. Výsledkem je velká únava, a na další pokusy se jdeme pořádně vyspat. Nejšikovnější v této disciplíně dnes byla April a Arya. Amber je zase nejprůbojnější při hledání mléka, a že je tam čím dál tím těsněji. A Aaron je asi nejdelší ze všech.

20.5.2021

Štěňátka jsou první týden na světě. Rostou jako z vody, maminka se vzorně stará a všichni jsou v pořádku.

13.5.2021

Dnes ráno se štěňátka narodila. Těšíme se z pěti holčiček a dvou kluků!!!

6.5.2021

Do porodu zbývá týden, a pořád je vše v pořádku. Procházky si mamina zkracuje, už jen k rybníku a zpět.

26.4.2021

Maminka je v naprostém pořádku a už se nám začíná pořádně kulatit. Procházky jí dělají radost.